2017-2018 tam akademik yılın en iyi ve başarılı öğrenci

için %100 burs

Chicago-Kent Adalet Okulu Amerikan adalet okulunda %75
burslu olarak yuksek lisans programı kaytılar başlamıştır

 

Chicago-Kent Adalet Okulu Türk hukukcuları için Yüksek Lisans programında Amerikan adalet okulunda (School of American Law) Gürcistan Tiflis şehrinde kayıtlar başlanmıştır. Gürcistan’da iki dönemlik eğitim bitirdikten sonra programdan mezun olan ABD, Illinois eyaleti, Chicago şehrinde, Chicago-Kent Adalet Okulu’nda (Chicago-Kent College of Law) eğitimine devam eder ve bir dönem içnde Yüksek Lisans derecesini alır.

 

Amerikan adalet okulu, Kafkasya bölgesinde 2012 yılında Chicago-Kent Adalet Okulu işbirliği ile kuruldu ve amacı, gelişmekte olan ülkelerde Amerikan adalet eğitimi ve modern hukuk eğitimine eşit bir şekilde erişim sağlanmasıdır.

 

Amerikan adalet okulunda akademik yılı 29 Eylül 2017 tarihinde başlar ve Mayıs 2018 tarihinde biter. Tiflis’te iki dönemlik eğitim ingilizce olarak veriliyor ve on adet zorunlu dersi kapsıyor. Dersler yalnız  Chicago-Kent Adalet Okulu’nun Amerikan hocaları tarafından veriliyor. Eğitim süreci ayda iki kere olmak üzere, yalnız Cumartesi ve Pazar günlerinde yoğun derslerin verilmesini kasteder. Zorunlu on ders modern adalet bölümünden oluşur:


 

Uluslararası Ticaret İşlemleri  (International Business Transactions), E-Ticaret (E-Commerce), Online Taahhüt (Online Contracting), Antitröst yasası (Antitrust Law), IP Hukuku (IP Law), İş Organizasyonları (Business Organizations),  Fikri Mülkiyet Varlık Yönetimi (IP Asset Management)

Menkul Kıymet Kanunu (Securities Law), Karşılaştırmalı Hukuk (Comparative Law), ABD Hukuk Sistemi (US Legal System), Yasal Yazma (Legal Writing) ve s.

 

2017-2018 Öğretim yılı birinci dönem ders programı:

 • 30 Eylül-1 Ekim - Uluslararası Ticaret İşlemleri; Profesör Thomas Hill
 • 14-15 Ekim - Amerikan hukuk sistemi; Prof. Dr. Jonathan Dekatorsmith;
 • 11-12 Kasım - Fikri Mülkiyet Hukuku; Dr. Maurine Neiberg;
 • 02-03 Aralık - Online sözleşmeler; Profesör Richard Werner;
 • 16-17 Aralık - Yasal yazma teknikleri; Profesör Doug Godfrey.

 

Tiflis’te iki dönemlik eğitim bittikten sonra mezun olan Yüksek Lisans eğitimine Chikago’da devam eder. Gürcistan’da iki dönem eğitim sonucunda toplanan kredileri Chicago-Kent Adalet Okulu tarafından tam olarak kabul edilmekte ve tanınmaktadır ve sonucunda, Yüksek Lisans eğitimi, Uluslararası ve Uluslarüstü Hukuk dalında (LL.M in U.S., International and Transnational Law), bir dönem içinde (bir öğretim yılı yerine) Chikago’da Chicago-Kent Adalet Okulu Yükzek Lisans derecesi verilerek biter.

 

Yüksek Lisans eğitiminin ikinci dönemı ABD’de görmek ve Avukatlık yapma hakkı elde etmek isteyen hukukçular, Chicago-Kent Adalet okulunda yalnız Uluslararası ve Uluslarüstü Hukuk dalında (U.S., International and Transnational Law) değil, Mahkeme Avukatlığı (LL.M. in Trial Advocacy),  Yüksek Lisans Fikri Mülkiyet Hukuku (LL.M. in Intellectual Property Law) ve Mali Hukuk (LL.M. in Financial Law)  gibi reytingi yükzek olan dallarında da Yüksek Lisans ikinci dönema devam edebilirler ve Yüksek Lisans derecesini alabilirler.

 

Chicago-Kent Adalet Okulu Yüksek Lisans programına hukuk bölümü lisans derecesine sahip ilgili kişiler başvurabilirler. Ayrıca, değişik meslekleri lisans derecesine sahip olanlar ve hukuk bölümü yüksek lisans derecesine sahip ve Baro üyeleri de başvuruda bulunabilirler.

 

Amerikan Adalet Okulu programının avantajları

 

 • Gürcistan’da iki dönemlik eğitim bitirdikten sonra, mezun olan kişi Chicago Kent Adalet Okulu’nun bir dönemlik yüksek lisans eğitimine garantili olarak girebilir;
 • Gürcistan’da eğitim bitirdikten sonra Chicago’da yüksek lisans eğitimine devam etme hakkı derhal kullanılabilir veya üç yıl süre ile ertelenebilir;
 • Öğrenim ücreti üç aşama olarak ödenebilir;
 • İnglizce ilerleme imkanı;
 • Dinleyici, İngiliz Dili (TOEFL) sınavından (TOEFL Waiver) muaf oluyor.

 

Chicago Kent Adalet Okulu yüksek lisans programının avantajları

 • Chicago Kent Adalet Okulu’nda hukuk yüksek lisans derecesinin bir öğrenim yıl yerine bir dpnem içinde alınması;
 • Yüksek lisans eğitim ücretinin %75’nin ödemesinden garantili olraka muafiyet;
 • Chicago Kent Adalet Okulunda zorunlu olmayan ikinci dönem yüksek lisans öğrenimin burslu olarak görülmesi;
 • Chicago Kent yüksek lisans ücretinin birkaç taksit olarak ödeme imkanı;
 • Chicago Kent’te okuma sırasında kampus içi (on-campus) ve üniversite dışı (off-campus) çalışma imkanı;
 • Chicago Kent’te okuma sırasında universite hukuk kliniklerindepratik yapma imkanı;
 • Dünyada en iyi yeri - Chicago Kent Adalet Okulu Chikago şehir merkezinde, finansal şirketler, hukuk firmaları ve yargı sistemi ortamında bulunmaktadır.

 

Mezunları başarıları

 • Chicago Kent yüksek lisans derecesi elde etme sonucu bizim mezunlarımız, baro sınavına girmek, bir yıllık Pratik (OPT) ve değişik hukuki veya özel şirketlerinde istihdam yoluyla Amerika’nın değişik eyaletlerinde karyerlerine başarıyla devam etmektedirler;
 • Kendi ülkelerine dönen mezunlar, Amerikan adalet sistemi ve yabancı meslektaşlarla çalışma yeteneklerinin radikal olarak iyileştirmesi sonucu, sicil sektörü dahil olmak üzere sektörün önde gelen şirketlerinde derhal terfi oluyorlar;
 • Her durumda, programdan mezun olan tarafından Amerikan Adalet ve Chikago Kent Adalet okulunda elde edilen bilgi ve deneyim, mesleki ilerlemesinde en önemli rol oynamaktadır;

 

Öğrenim ücretleri ve burs

 • Amerıkan Adalet Okulunda iki dönemlik sertifika eğitim ücreti 500,00 USD’dir. Eğitim ücretinin ödemesi üç taksit olarak yapılabilir;
 • Amerikan Hukuk Fakültesi bitirdikten (Haziran 2018) sonra Yüksek Lisans öğrencilerin GPA'sı 3.8 veya daha fazla olma şartıyla Chicago-Kent Hukuk Fakültesi okumak isteyen öğrencilere tam (%100) burs sunulmaktadır;
 • Amerika’da, Chikago KentvAdalet Okulunda bir dönemlik yüksek lisans eğitim ücreti 44.000 (kırkdörtbin) USD yerine, garantili burs kapsamında belirlenen 10.000,00 (onbin) USD’dir;
 • Chikago Kent Adalet Okulunda zorunlu olmayan yüksek lisans ikinci dönem eğitim ücreti 22.000,00 USD yerine 7.250,00 USD’dir.

 

Adayların, 15 Eylül 2017 tarihine kadar aşağıdaki evrakları elektronik olarak ibraz etmeleri gerekir:

 • İngilizce Özgeçmiş (CV) referans vereni belirtilerek;
 • Pasaportun elektronik fotokopisi;
 • Diplomanın elektronik kompyası.kopyaları veya adalet okulundan alınan yüksek lisansında okuduğuna dair belge.

 

Belgeler aşağıdaki e-posta adreslerine gönderilecektir: admission@chicagokentlaw.ge r.warner@chicagokentlaw.ge  k.jeladze@chicagokentlaw.ge m.meskhi@chicagokentlaw.ge

 

Vize

Chikago Kent Adalet Okulu’nda yüksek lisans okumayı planlayan öğrenciler, Chikago Kent Adalet Okulu’ndan, F1 öğrenim yine aile fertleri için F2  vizesi almak için geçerli olan ve göçmenlik ve finansal dahil olmak üzere gerekli tüm evrakları alırlar.

 

İstihdam olanakları

Chikago Kent Adalet Okulu’nda ypksek lisans iki döneminin alınması durumunda mezun olan kişi off-campus işinde istihdam edilir. İki dönem bittikten sonra, programdan mezun olan kişi 12 aylık ek pratik çalışma hakkı (OPT) elde eder. The United States Citizenship and Immigration Services onayıyla mezunlara bir yıl Amerika’da çalışma hakkı verilmektedir.

 

Baro Sınavı

Tüm Amerika’da baro Sınavları Şubat ve Hazıran aylarında yapılmaktadır. Baro sınavına girmek için talepler değişik eyaletler için farklılık gösterebilir, buna uygun olarak sınava girmek isteyen kişiler, ilgili eyaletler tarafından uygulanmakta olan baro Sınavına giriş kriterleri kontrol edeceklerdir.

 

Üniversite

Chikago Kent Adalet Okulu en talep edilen ve popüler bölümlerde lider konumuna sahiptr. Bilgi ve Reyting Ajansı US News & World Reports, 2016-2017 yılında Chikago Kent Adalet Okulu hukuk alanında Trial Advocacy 4. Olarak ilan etti.  Chikago Kent mezunlarının istihdam oranı Amerika’da US News & World Reports’e göre, eğitim bittiği anda % 66.2, bittikten 9 ay içinde ise % 90.7’dir.

 

Faydalı linkler

Amerikan Adalet Okulu: www.salchicagokent.com

Chikago Kent Adalet Okulu: www.kentlaw.iit.edu

Amerikan Adalet Okulu at Chicago-Kent: http://www.kentlaw.iit.edu/sal-mediterranean

Business Facebook Page: https://www.facebook.com/SALtbilisi/

What Makes a Law School Great: Inside Chicago-Kent http://youtu.be/pKu1V5UTjUQ

Amerikan Adalet Okulu Gürcistan ofisi: Piksel İş Merkezi, Chavchavadze Cad. No 34, 4. Kat, Tiflis, 0179, Gürcistan.

daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçin:

Tel:  +995 591 058 076 (Türkçe konuşuyor)

Viber ve WhatsUp ile ulaşılabilir.

e-mail: admission@chicagokentlaw.ge

© Copyright SAL 2017.

Search